Ładowanie...
wtorek, 3 grudnia 2013

Nowy projekt - skupiamy polskich blogerów i blogerki z Turcji!

Wzrasta liczba Polaków mieszkających w Turcji, a co za tym idzie powiększa się ilość osób, które relacjonują życie na obczyźnie swoim znajomym i rodzinie w Polsce, komentują aktualne wydarzenia czy w inny sposób opisują turecką codzienność.
Ponieważ jest nas już całkiem silna grupa, powstał pomysł aby stworzyć jedną stronę z linkami - odnośnikami do polskich blogów w Turcji.
Celem jest:
 • zintegrowanie blogowej wspólnoty, wzajemna pomoc i inspiracja,
 • ułatwienie czytelnikom lub mediom zainteresowanym Turcją znalezienie interesujących ich tematów i osób
 • a także w przyszłości realizowanie wspólnych tureckich - czy też blogowych - projektów.

Zapraszamy do zgłaszania się autorów blogów ORAZ stron dotyczących Turcji i życia w Turcji. Formularz 
Uwaga: strony muszą być prowadzone po polsku!

Nasz serwis jest podzielony na 3 główne działy:
 • DZIAŁ 1: Blogerzy: linki do blogów pisanych przez osoby mieszkające w Turcji, mini-wywiady z ich autorami. Warunek dołączenia do listy: blog musi być prowadzony regularnie przez dłuższy czas (minimum 2-3 miesiące).
 • DZIAŁ 2: Blogi projektowe: linki do blogów pisanych przez osoby, które w Turcji przebywały tymczasowo (staż, stypendium, projekt unijny, wolontariat, wyprawa). Tu dopuszczamy blogi które nie są już aktualizowane, ale nadal ze względu na wartościowe wpisy godne są uwagi. Także planowane mini-wywiady z autorami.
 • DZIAŁ 3: Strony po polsku o Turcji: linki do stron www poświęconych Turcji, taki jak: informacje turystyczne, Ambasady i Konsulaty, stowarzyszenia Polaków w Turcji, serwisy kulturalne i informacyjne, itp.
Być może - w zależności od potrzeby - pojawi się także Dział 4, prezentujący "po koleżeńsku" :) blogi i strony prowadzone przez Turków w Polsce i o Polsce (po turecku lub angielsku).

Zapraszamy do zgłaszania swoich stron. Wpisujcie swoje blogi wysyłając formularz, podając linka do bloga, swój pseudonim lub imię (jak mamy Was przedstawiać na tym blogu) oraz krótkie informacje o Waszej stronie (jak długo ją prowadzicie, na jaki temat, itp.) - aby zachęcić potencjalnie nowych czytelników. Potrzebne nam będzie także jedno zdjęcie np. autora lub pochodzące z bloga.

Po stworzeniu zalążków bazy blogów umieścimy tutaj także mapę Turcji z naniesionymi punktami, w których przebywacie :)

Jedyny warunek: autor bloga opublikowanego w naszym katalogu umieści na swojej stronie odnośnik (link) do naszego projektu!

UWAGA! Wszelka pomoc w rozwoju serwisu mile widziana! Jeśli macie pomysły na nowe kategorie (może fotoblogi?) oraz inne inicjatywy, zapraszam do kontaktu poprzez formularz.

Skylar
Nowszy post
Previous
This is the last post.

3 komentarze:

 1. Bardzo fajna inicjatywa :)
  Mam na imię Patrycja, ale mój pseudonim na blogu to Mavi göz, a jego adres to http://mavigoz89.blogspot.com/ Bloga zaczęłam pisać w listopadzie. Studiowałam w Stambule w ramach programu Erasmus i wybieram się tam także na praktyki. Rozważam także przeprowadzkę tam na stałe. Zdecydowałam się pisać bloga przede wszystkim dla siebie, aby zachować wspomnienia, a także dla osób, które w jakiś sposób są Turcją zainteresowane, a szczególnie studiowaniem tam i szukają konkretnych informacji. Na swoim blogu póki co pisałam tylko o Turcji, ale zamierzam też pisać o wizytach w innych krajach. Pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam: http://turkiye-tutkum.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy, znam tego bloga, ale nie wiem czy jego autor/ka życzy sobie być tutaj umieszczona. Dlatego jak napisano w informacjach proszę sie zgłosić i umieścimy bloga :)

  OdpowiedzUsuń

 
WRÓĆ DO GÓRY