Ładowanie...
czwartek, 12 grudnia 2013

Rodzynki sułtańskie


"Rodzynki Sułtańskie", jak opisuje blog autorka - Gosia:

To przede wszystkim blog o Turcji: kulturze, kuchni, mieszkańcach, języku, podróżach (i podróżnikach).

Oprócz opisów ciekawych miejsc, znajdziecie tu garść porad: jak się zachować w gościach, co warto kupić w tureckim sklepie z przyprawami, czy co przywieźć jako prezent z Polski. Ale na Rodzynkach jest też dużo tematów z kategorii lifestyle, luźno związanych z podróżami: na przykład inspiracje, jak organizować pamiątki, jak ze studenckim budżetem zorganizować (prawie) polskie święta czy jak wprowadzić trochę orientu do polskiego mieszkania. A dla kobiet: coś o tureckich (i nie tylko) sposobach dbania o urodę.

W sumie:

Blog dziewczyny, która na przekór nie staje się Turczynką. Czasami złośliwie, bywa, że ironicznie, nigdy nie na serio: w końcu powaga jest zwykle pancerzem głupców.

Blog jest prowadzony od 2012 roku, posty pojawiają się regularnie, zwykle 2-3 razy w tygodniu. Autorka mieszka w Centralnej Anatolii, a Turcji poświęciła pracę magisterską o komunikatynym konstrukcie 'Polaka', 'Polki' i 'Polski' w Turcji. Podsumowanie badań zostanie opublikowane w formie ebooka.

Kategorie: kultura, miejsca (polecane w Turcji i \"tureckie\" w Polsce), wtorki po turecku (posty o języku, publikowane co wtorek), kuchnia, lifestyle, know-how (poradniki), naturalnie (błahostki: kosmetyki, cudowne olejki na wszystko i naturalne leki), (nie) na serio, foto.

Adres bloga: www.rodzynkisultanskie.blog.pl
Fanpage: www.facebook.com/rodzynkisultanskie Pinterest: www.pinterest.com/rodzynki

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
WRÓĆ DO GÓRY